Hakkımızda Geri

Teknik testere yaklaşık 29 yıllık birikimin sonucu 2008 yılında kurulmuştur. 8 yıl içinde her yıl % 50 büyüyerek ürün ve müşteri sayısını arttırmış, cirosunun %80'ini 33 ülkeye satış yaparak gerçekleştirmiş, hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlarla alüminyum ve pvc sektöründe kullanılan tüm makinelerin kesici takımlarını ve yedek parçalarını bir araya getirerek yaklaşık 38 alüminyum-pvc makine üreticisinin ürettiği kesim-kaynak-cnc vs. makinelerin kesici takımlarını ve makinelerini satan bir firma olmuştur.

2011 yılında KÖNİG TOOLS İÇ VE DIŞ TİCARET firmasını kurarak firma ismini tescil ettirip kesici takımlarda KÖNİG TOOLS marka patentini almış sattığı tüm delici ve kesici takımları aynı marka altında hss-hsse ve tin kaplı olarak yüksek kalitede üretip müşterilerinin kullanımına sunmuştur.

Yılmaz makinenin 2012 yılında Ukrayna bayiliğini alarak bu alanda çalışmalar yapmaya devam etmiş Sawin Makine'nin Özbekistan bayisi, Sönmez Makinenin Beyaz Rusya Bayiliğini de yürütüp bu alanda hızla ilerlemektedir.

Kesici takımlarda KÖNİG TOOLS markası ile tüm ürünlerini pazarlamakta ve testerede ise KÖNİG markasıyla üretici firmanın tüm ürünlerini bu ülkelerde pazarlamaktadır. Kesici takımların %80'inin ham maddesini alıp özel olarak üretmektedir.

2012 yılında Ukrayna, Moskova, Tüyap, Bulgaristan, Brezilya ve Hindistan da yapılan Alüminyum ve PVC fuarlarına katılmış bunun yanında Romanya, Makedonya, Sibirya, Gürcistan ve Özbekistan'da bayileri vasıtasıyla binlerce katalog dağıtmaya ve bu ülkelerde web sayfaları açıp reklam vermeye devam etmektedir.

İç piyasada ise altı bine yakın üretici yada tali pen bayilerine ziyaretler yapmakta ve katalog dağıtmaktadır.

Kompass üyesi olarak altmışaltı ülkede üç buçuk milyon ticari portala ulaşmaya calışmakta ve bu alandaki tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine hızla devam etmektedir.

2013 yılında ülke sayısını otuzun üzerine çıkarıp firma ve ürün tanıtımını maksimum seviyeye taşımaya çalışmaktadır.

PVC sektörü hızla büyümektedir, bu sektörde tüm makinecilerin kesici takımlarını tek çatı altında toplayan bir kaç yıl önce kapanmış ama yüzlerce makinesi dünyanın ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerine dağılmış makinelerin de takımlarını stoklarımızda bulundurarak bu makineleri alan ama muhatap bulamayan müşterilere de hizmet vermeye devam etmekteyiz

Konusunda Türkiye ve yurt dışında ilk ve tek firmadır 2013 yılında urban- fimtek elumatec gibi Almanya ve İtalya'da üretilip tüm dünyaya satılan pvc makinelerinin de kesici takımlarını stoklarımızda tutmaya başlayacağız.